Skip links

Agro Sludge

Naturalny środek poprawiający właściwości gleby

Środek polepszający właściwości gleby AGRO SLUDGE powstaje na skutek procesu granulacji osadu ściekowego z wapnem palonym (CaO).
Podczas prowadzonego procesu, odwodniony na prasie taśmowej osad poddawany jest reakcji wapna z wodą międzyosadową w urządzeniu do granulacji. Standardowo, dla osadu odwodnionego o zawartości suchej masy pomiędzy 15% a 18 % stosuje się od 3 do 3,5 kg CaO na kg s.m. osadu. Podczas reakcji gaszenia wapna z wodą międzyosadową wytwarza się wysoka temperatura (od 90 do 100 C) powodująca intensywne odparowywanie wody z osadu oraz pełną jego higienizację.

Intensywne mieszanie za pomocą specjalnie skonstruowanych łopat mieszadła w granulatorze powoduje jego optymalną granulację do wielkości cząstek 1-2 mm. Produkt ten w czasie wydostawania się z urządzenia ma wysoką temperaturę i osiąga swoją ostateczną postać na pryzmie po ok. 12 godzinach od reakcji. Po tym czasie granulat jest suchy (sucha masa ok. 65%), całkowicie ustabilizowany i gotowy do transportu. Poza osadem ściekowym oraz wapnem palonym nie stosuje się żadnych innych surowców do wytworzenia granulatu AGRO SLUDGE.

Zawiera dużą ilość wapnia jak również inne składniki tj. Azot, Fosfor, Potas, Magnez

Do stosowania na wszystkie rodzaje gleb

Granulowana postać nawozu

Łączy właściwości organiczne osadu ściekowego z właściwościami wapna (odkwaszanie gleby)

Łatwy w stosowaniu

Odtwórz
Azot
Fosfor
Potas
Magnez
Wapń

AGRO-SLUDGE

Środek w postaci granulatu

Środek poprawiający właściwości gleby wytwarzany przez Gminne Przedsiębiorstwo Remontowo – Usługowe Sp. z o.o. w Sławkach zalecany jest do stosowania w uprawach polowych roślin rolniczych nieprzeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi lub do produkcji pasz. Stosowany pod uprawki pożniwne lub przedsiewne. Środek przyczynia się do poprawy właściwości gleby. Granulat odkwasza glebę zastępując w ten sposób wapno stosowane w rolnictwie. Właściwe dozowanie ułatwia granulowana postać produktu. Rozprowadzenie i dozowanie nawozu do gleby możliwe między innymi za pomocą rozsiewacza talerzowego nawozu.

Decyzja nr G-601/16 załącznik do decyzji Sprawozdanie z badań

CENA: 200 zł

brutto/tona granulatu

w przypadku zamówień powyżej 20 ton istnieje możliwość negocjacji ceny

Return to top of page
Skip to content